Domy z lodních kontejnerů

Domy kompletujeme z vyřazených lodních kontejnerů v případě přání zákazníka zajistíme i nepoužité kontejnery vyrobeny přesně dle požadavku zákazníka. Ve spolupráci s firmou Kovar a.s.Výrobce speciálních kontejneru.

Z lodních kontejnerů je možné sestavovat různě velké domy a všech možných tvarů, je to na představivosti zákazníka.

 

Pro tvoření máme několik základních možností.

Použity kontejner:

pouzity_kontajner

Nový kontejner:

novy_kontajner

Nosnou část kontejneru pro nádstavbu z purpanelu-osb:

novy_kontajner3

novy_kontajner4

 

Přestavby kontejnerů provádíme v areálu firmy, kde máme zajištěn zázemí pro kompletní přestavbu kontejneru. Kontejner prochází několika montážními postupy po sobě jdoucích. Zámečnické práce (příprava stavebních otvoru, svařovaní závěsů na fasádní obložení.) elektrorozvody, rozvody vody kanalizace.

Tepelná izolace (tvrdá PUR pěnou, která tvoří monolitovou izolaci).

kontajner_izolace

 

PUR izolaci aplikuji: www.strikaneizolace.cz

Fasádní a střešní systémy z plechu (plechové a střešní šablony tvoří moderní vzhled).

novy_kontajner_vzhled novy_kontajner_vzhled2

 

 

 

 

 

Fasádní a střešní systém: Dekmetal s.r.o.

Samotné zařízení domu se pak odvíjí výhradně od potřeb a možností klienta.  Stavební otvory izolační dvoj nebo troj sklo v podlaze může být instalováno elektrické podlahové vytápění.Vnitřní obložení: palubky, dýha, sádrokarton.Fasáda: palubky, plech.

 

 Co všechno si připravit

Přesto, že firma celý dům vyrobí ve svém areálu a na pozemek jej přiveze již hotový na kamionu, není klient ušetřen veškerých starostí s jeho stavbou. Na stavebním úřadě si stále musí podat stavební ohlášení a na odboru územního plánování musí získat územní souhlas. Teprve pak může začít stavět.

Na pozemku pak musí přichystat základy pro dům. Spíše než litá základová deska jsou vhodnější (a levnější) zemní vruty, betonové patky, jichž je třeba přichystat pro každý kontejner šest (čtyři v rozích, dvě v polovině délky), které musí být v absolutní rovině.

Dodavatel domu do nákresu pozemku také přesně vyznačí místo, kde musí být přichystané přípojky pro odpad, vodu a elektřinu.