Ochrané UV filtry

Hydroizolace pro náročné – Maris polymers

Hydroizolace střech, sanace a renovace teras, tekutá polyuretanová izolace balkonů, zelené střechy, lité podlahy, ochrana stavebních konstrukcí, průhledná, transparentní izolace na dlažbu, hydroizolace bazénů, jímek a nádrží na pitnou vodu, dekorativní izolace jezírek. 

MARISEAL SYSTÉM je skupina povlaků, založena na polyuretanových pryskyřicích, které ve vzájemné kombinaci vytváří bezešvou membránu na střechy, balkony či terasy, která chrání stavební konstrukce spolehlivě a dlouhodobě, a to i za nejtěžších atmosferických podmínek. 

Profesionální hydroizolační firmy ve více než 35 zemích v západní Evropě, východní Evropě, na Středním východě, v Africe, Asii a Austrálii, používají MARISEAL SYSTÉM pro náročné hydroizolace hlavně díky následujícím přednostem:

  • Jednoduchá aplikace, tvořící bezešvou membránu, bez spár.
  • Silně vodě odolná, UV-odolná
  • Přemostění až 2 mm prasklin, a to i při teplotě -10C
  • Mechanické vlastnosti zachovány při teplotním rozpětí -30C až 80C
  • Poskytuje propustnosti vodní páry (dýchání)
  • Nízké náklady
Aplikace UV filtru pro ochranu PUR pěny

Při aplikaci PUR pěny v exteriéru je nutné nanést ochranou vrstvu proti předčasnému stárnutí vlivem slunečního záření. Tento lak, tekutá fólie atd., se ve většině případů nanáší tlakovým nástřikem ve dvou vrstvách, nebo technologií válečkování.

Naše společnost nabízí široký sortiment a velkou barevnou škálu ochranných vrstev UV filtrů pro pěny PUR. V závislosti na použitém ÚV filtru poskytujeme záruku v rozsahu 60-120 měsíců. Celková životnost kompletního systému však tuto záruční dobu vysoce převyšuje.
 

Nejčastěji používané typy UV filtrů

ochranná hydroizolační nátěrová hmota pro střešní konstrukce a polyuretanové pěny na bázi akrylátu:
Jednosložková, vodou ředitelná nátěrová hmota obsahující jako pojivo čistě akrylátovou disperzi, plniva a aditiva, upravující vhodně její vlastnosti. Nanesená hmota po zaschnutí vytvoří elastickou fólii s dokonalou přilnavostí k podkladu. vysokotažná plastová reflexní tekutá fólie na střechy s polyuretanovou střešní nástřikovou pěnou:

Speciální nátěr na bázi disperzní umělé hmoty pro systémy z polyuretanové tvrzené pěnové hmoty (s chlorovanými uhlovodíky a bez nich). Nátěrový systém se vyznačuje extrémě dobrou přilnavostí na nové polyuretanové tvrzené pěnové hmoty, vysokou mezí lomu materiálu a výhodnými difúzními hodnotami. Produkt je odolný proti stárnutí a ultrafialovému záření, vysokým teplotním výkyvům, zředěným kyselinám a zásadám, jakož i agresivním průmyslovým plynům. Tyto materiály se dále vyznačují vysokým stupněm odolnosti proti vodě a chemickým látkám. Díky tomu je vhodný pro použití v oblastech, které přechodně vedou vodu (svody, žlaby).

Tažná jednosložková polyuretanová reflexní tekutá fólie na střechy s polyuretanovou střešní nástřikovou pěnou:
Speciální reflexní nátěr na bázi jednosložkového polyuretanu pro systémy z polyuretanové tvrzené pěnové hmoty (s chlorovanými uhlovodíky a bez nich). Nátěr je dále vhodný pro oblasti přechodně vedoucí vodu, např. odvodňovací žlaby. Fólie se vyznačuje vysokou pružností i při nízkých teplotách, odolností proti stárnutí a proti ultrafialovému záření. K dalším jejím vlastnostem patří odolnost proti vodě (i dešťové), četným zředěným kyselinám a zásadám, agresivním průmyslovým plynům, zášlehovému ohni a sálajícímu teplu.